UCZESTNICY MOBILNOŚCI
Mikołaj Spodaryk
Nazywam się Mikołaj, pracuję w Czytelni Informacji Naukowej i Bibliograficznej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Jestem także wykładowcą akademickim i edukatorem. Realizuję projekty animacyjne związane ze sztuką współczesną.
W Bibliotece, poza codziennymi obowiązkami, prowadzę zajęcia, warsztaty i lekcje adresowane do różnych grup odbiorców. Współpracuję z różnymi regionalnymi instytucjami zajmującymi się edukacją kulturową.
Biorę udział w projekcie ponieważ chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o związkach sztuki i terapii a także pracy arteterapeuty. Mam nadzieję poszerzyć swój warsztat edukacyjny o wiedzę z zakresu dobrych praktyk w edukacji a także zdobyć inspirację do dalszych działań
Sylwia Kucharska
Kieruję Małopolską Biblioteką Cyfrową, biorę udział w Projekcie, żeby poznać ludzi z innych instytucji europejskich i sprawdzić w praktyce LLL – Lifelong Learning.
Jerzy Woźniakiewicz
Nazywam się Jerzy Woźniakiewicz. Kieruję biblioteką na Rajskiej.
Biorę udział w projekcie, ponieważ chciałbym podnieść swoje kompetencje komunikacyjne w języku angielskim. Oczywiście z ogromną ciekawością podchodzę też do kultury, sztuki oraz całego dziedzictwa kraju Unii Europejskiej, w którym będę odbywał mobilność. Mam nadzieję, że uda mi się go dobrze poznać!
Agnieszka Bubka-Sagan
Nazywam się Agnieszka Bubka-Sagan. Pracuję w Wypożyczalni i Pracowni Zbiorów Obcojęzycznych.
Zdecydowałam się na udział w projekcie, ponieważ chciałabym poszerzyć swoje kompetencje w zakresie organizowania wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dla osób dorosłych. Interesują mnie w szczególności inicjatywy zorientowane na integrację mniejszości narodowych i seniorów.
Anna Czarnota-Borys
Nazywam się Anna Czarnota-Borys. Na co dzień pracuję w Wypożyczalni Głównej, a czasem zdarza mi się prowadzić spotkania literackie, głównie z autorami kryminałów, których jestem wielką miłośniczką.
Do programu Erasmus + zgłosiłam się, ponieważ chciałam zobaczyć jak pracuje się w innych bibliotekach na świecie, jakie są podobieństwa, a jakie różnice, a także zapoznać się z dodatkową ofertą dla osób dorosłych w zakresie wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. W szczególności interesowały mnie te zajęcia, w których mogą uczestniczyć obcokrajowcy.
Łukasz Kucha
Nazywam się Łukasz. Pracuję w Dziale Wsparcia Sieci Małopolskich Bibliotek Publicznych. W bibliotece zajmuję się m.in. organizacją i prowadzeniem zajęć zakresu edukacji dorosłych.
Udział w Erasmusie to spełnienie moich marzeń jeszcze z czasów studenckich. Biorę udział w projekcie ponieważ chcę zobaczyć jak funkcjonują biblioteki w Barcelonie. Mam nadzieję, że udział w Erasmusie będzie dla mnie cennym doświadczeniem i inspiracją do nowych działań w zakresie edukacji dorosłych.
Monika Krawczyk
Nazywam się Monika Krawczyk. Koordynuję prace Zespołu Wypożyczalni i Pracowni dla
Młodzieży. Realizuję projekty ministerialne, prowadzę lekcje i warsztaty biblioteczne
adresowane do różnych grup wiekowych.
Biorę udział w projekcie, ponieważ chciałabym poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe.
Pragnę włączyć do naszej oferty edukacyjnej skierowanej do osób dorosłych i grup
wykluczonych kolejne tematy związane z nowymi technologiami.
Joanna Popławska
Pracuję w Wypożyczalni Głównej i kiedy obowiązki mi na to pozwalają, prowadzę zajęcia komputerowe dla seniorów.
Podczas wyjazdu do Barcelony chcę się przyjrzeć ofercie bibliotek hiszpańskich skierowanej do seniorów, szczególnie w zakresie szkoleń i innych wydarzeń dla nich organizowanych.