UCZESTNICY MOBILNOŚCI

Mikołaj Spodaryk

Nazywam się Mikołaj, pracuję w Czytelni Informacji Naukowej i Bibliograficznej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Jestem także wykładowcą akademickim i edukatorem.  Realizuję projekty animacyjne związane ze sztuką współczesną.

W Bibliotece, poza codziennymi obowiązkami, prowadzę zajęcia, warsztaty i lekcje adresowane do różnych grup odbiorców. Współpracuję z różnymi regionalnymi instytucjami zajmującymi się edukacją kulturową.

Biorę udział w projekcie ponieważ chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o związkach sztuki i terapii a także pracy arteterapeuty. Mam nadzieję poszerzyć swój warsztat edukacyjny o wiedzę z zakresu dobrych praktyk w edukacji a także zdobyć inspirację do dalszych działań

Sylwia Kucharska

Kieruję Małopolską Biblioteką Cyfrową, biorę udział w Projekcie, żeby poznać ludzi z innych instytucji europejskich i sprawdzić w praktyce LLL – Lifelong Learning.

Jerzy Woźniakiewicz

Nazywam się Jerzy Woźniakiewicz. Kieruję biblioteką na Rajskiej.  

Biorę udział w projekcie, ponieważ chciałbym podnieść swoje kompetencje komunikacyjne w języku angielskim. Oczywiście z ogromną ciekawością podchodzę też do kultury, sztuki oraz całego dziedzictwa kraju Unii Europejskiej, w którym będę odbywał mobilność. Mam nadzieję, że uda mi się go dobrze poznać!

Agnieszka Bubka-Sagan

Nazywam się Agnieszka Bubka-Sagan. Pracuję w Wypożyczalni i Pracowni Zbiorów Obcojęzycznych.

Zdecydowałam się na udział w projekcie, ponieważ chciałabym poszerzyć swoje kompetencje w zakresie organizowania wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dla osób dorosłych. Interesują mnie w szczególności inicjatywy zorientowane na integrację mniejszości narodowych i seniorów.

Anna Czarnota-Borys

Nazywam się Anna Czarnota-Borys. Na co dzień pracuję w Wypożyczalni Głównej, a czasem zdarza mi się prowadzić spotkania literackie, głównie z autorami kryminałów, których jestem wielką miłośniczką. 

Do programu Erasmus + zgłosiłam się, ponieważ chciałam zobaczyć jak pracuje się w innych bibliotekach na świecie, jakie są podobieństwa, a jakie różnice, a także zapoznać się z dodatkową ofertą dla osób dorosłych w zakresie wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. W szczególności interesowały mnie te zajęcia, w których mogą uczestniczyć obcokrajowcy.

Łukasz Kucha

Nazywam się Łukasz. Pracuję w Dziale Wsparcia Sieci Małopolskich Bibliotek Publicznych. W bibliotece zajmuję się m.in. organizacją i prowadzeniem zajęć zakresu edukacji dorosłych.

Udział w Erasmusie to spełnienie moich marzeń jeszcze z czasów studenckich. Biorę udział w projekcie ponieważ chcę zobaczyć jak funkcjonują biblioteki w Barcelonie. Mam nadzieję, że udział w Erasmusie będzie dla mnie cennym doświadczeniem i inspiracją do nowych działań w zakresie edukacji dorosłych.

Monika Krawczyk

Nazywam się Monika Krawczyk. Koordynuję prace Zespołu Wypożyczalni i Pracowni dla
Młodzieży. Realizuję projekty ministerialne, prowadzę lekcje i warsztaty biblioteczne
adresowane do różnych grup wiekowych.

Biorę udział w projekcie, ponieważ chciałabym poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe.
Pragnę włączyć do naszej oferty edukacyjnej skierowanej do osób dorosłych i grup
wykluczonych kolejne tematy związane z nowymi technologiami.

Joanna Popławska

Pracuję w Wypożyczalni Głównej i kiedy obowiązki mi na to pozwalają, prowadzę zajęcia komputerowe dla seniorów.

Podczas wyjazdu do Barcelony chcę się przyjrzeć ofercie bibliotek hiszpańskich skierowanej do seniorów, szczególnie w zakresie szkoleń i innych wydarzeń dla nich organizowanych.